MSK, BRUNTÁLSKO | Týmy zdravotnické záchranné služby byly v průběhu neděle 20. srpna volány ke třem vážným případům, při nichž došlo ke zranění cyklistů. Odehrály se v průběhu odpoledne na Frýdecko-Místecku, Opavsku a Bruntálsku. U všech přitom zasahovala spádová pozemní posádka spolu s leteckými záchranáři.

Foto: ZZS MSK

„ Ve třináct hodin operátoři přijali informaci o nehodě cyklisty a vyslali zásahové týmy do Bílé na Frýdecko-Místecku. Třiašedesátiletý cyklista vyjel ze silnice a narazil do stromu. Došlo u něj k poruše vědomí a poranění hlavy, stejně jako končetin,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

„ Po půl čtvrté spěchali záchranáři k cyklistovi do Bolatic na Opavsku. S otřesem mozku a mnohočetnými odřeninami ošetřovali dvaašedesátiletého muže po pádu z kola,” sdělil k dalšímu případu mluvčí.

O hodinu a půl později vyjížděly a vzlétaly týmy potřetí, tentokrát na Malou Morávku. „ Ve bike parku došlo ke zranění jednatřicetiletého cyklisty. Dle svědků byl chvíli v bezvědomí, jeho stav svědčil pro otřes mozku,” informoval závěrem Humpl.

Foto: ZZS MSK