MSK | Krajská potravinová sbírka se letos uskuteční už podesáté. Tato akce má pomoci potřebným, ale také upozornit na plýtvání jídlem. V tomto a příštím týdnu budou trvanlivé potraviny odevzdávat zaměstnanci hejtmanství, zapojí se i krajské příspěvkové organizace. V minulém roce se takto sešlo přes 12 tun jídla, které bylo předáno Potravinové bance v Ostravě.

Foto: MSK

„Podle průzkumů ročně vyhodí lidé v České republice kolem 800 tun jídla. To je neskutečné množství. Rozhodně je na místě si připomenout, že jsou lidé, kteří naopak trpí nedostatkem. Právě k nim se díky potravinovým sbírkám může dostat pomoc. Jsem rád, že se každoročně do sbírky aktivně zapojují kolegové z úřadu i organizací, které kraj zřizuje. Celkově jsme tak ve všech ročnících odevzdali téměř 58 tun potravin.  Ochota pomáhat je zvlášť v dnešní době důkazem solidarity a společenské odpovědnosti,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza a upozornil, že kvůli epidemiologickým opatřením nebude letos možné na úřadě přijímat potraviny od veřejnosti.

Hlavním partnerem Krajské potravinové sbírky je opět Potravinová banka v Ostravě, která odevzdané potraviny rozdá potřebným, a to prostřednictvím Charity, Armády spásy nebo například Slezské diakonie. Zásoby Potravinové banky se kvůli koronavirové krizi snížily na minimum, proto se sbírka uskuteční i přes složitější zajištění její organizace. S ohledem na aktuální opatření v prostorách krajského úřadu bude letošní sbírka rozdělena do 2 týdnů, proběhne 15. – 16. října a následně 19. – 21. října.

„Velmi si cením zájmu všech, kteří se rozhodnou potraviny darovat a pomoci tak těm občanům našeho kraje, jejichž možnosti opatřit si potraviny jsou omezené,“ uzavřel ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Zdroj: MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.