MSK | Vlajka bude vlát před krajským úřadem na ulici 28. října 117 v Ostravě ve středu 10. března, kdy je výročí Tibetského národního povstání.

Foto: Zdenka Spurná

„Vlajka pro Tibet je symbolem svobody a demokracie. Je to kampaň, která upozorňuje na porušování lidských práv a omezování svobody. A to nejen v Tibetu. Stačí se podívat například na aktuální situaci v Bělorusku, které je od nás jen několik stovek kilometrů. Od loňska byly kvůli svému svobodnému názoru zatčeny tisícovky demonstrantů, stovky jich byly zraněny, desítky lidí se pohřešují, protesty si vyžádaly také lidské životy. A to jsme, prosím, stále v Evropě. Vyvěšením tibetské vlajky chceme vyjádřit symbolickou podporu všem lidem, kteří nežijí ve svobodné společnosti a také náš nesouhlas s bezprávím a šlapáním po demokracii,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a dodal, že ke kampani se každoročně připojuje více a více krajů, obcí, univerzit a dalších organizací, v minulém roce jich bylo už 844.

„Tibetská vlajka vloni vlála také před úřady Jihomoravského, Královehradeckého, Libereckého, Pardubického a Zlínského kraje. A jsem rád, že po deseti letech byla vyvěšena i před radnicí statutárního města Ostravy,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Vlajka pro Tibet je každoroční mezinárodní kampaň konaná na výročí Tibetského národního povstání, které bylo v roce 1959 potlačeno čínskými vojáky a při kterém zahynulo nejméně 80 tisíc Tibeťanů. Akce vznikla v západní Evropě v polovině devadesátých let minulého století a v roce 1996 se k ní přidala i Česká republika.

Zdroj: MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.