MSK | Lidé mohou upozornit na zajímavé lidské příběhy pěstounských rodin. Toto ocenění má poděkovat náhradním rodičům, ale také upozornit a propagovat náhradní rodinnou péči. Nominace je možné posílat do konce června.

Foto: ilustrační – Pixabay

 

„Každý pěstoun je pro nás výjimečný, každý náhradní rodič si zaslouží uznání a poděkování. Naše ocenění je svým způsobem symbolickou poklonou pěstounství jako takovému i všem lidem, kteří jsou ochotní více dávat než dostávat. Předáme stejně jako v přechozích letech sice jen tři ocenění, ale tleskáme úplně všem skvělým lidem, díky kterým mohou v přirozeném rodinném prostředí vyrůstat i děti, které nemají to štěstí a nemohou z různých důvodů být s vlastní biologickou rodinou,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil s tím, že ocenění budou předána letos v polovině září u příležitosti Dnů rodin na Zámku Frýdek-Místek.

„Příběhy pěstounských rodin bývají často velmi dojemné. Proto se těšíme na všechny tipy, které nám lidé z našeho kraje zašlou. Prosíme, aby nominace obsahovala krátký příběh, který dané pěstouny vystihne, popíše jejich snahu nebo přístup k dětem. I malý detail nebo zážitek nás zajímá,“ vyzval náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil s tím, že k nominaci je nutné uvést kontaktní údaje na pěstouny, tedy jméno, telefonní číslo a ideálně i emailovou adresu. Veřejnost může nominace posílat na adresu andrea.klinkeova@msk.cz, a to až do 30. června 2021.

Zdroj: MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.