ALBRECHTICKO | Policejní komisař oddělení obecné kriminality Krnov zahájil v těchto dnech trestní stíhání dvacetiletého muže z přečinů nedovoleného ozbrojování a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Mladík našel na půdě malorážkovou pušku, kamaráda omylem postřelil do zad a tvrdil, že ho střelil neznámý myslivec.

Foto: Policie ČR

Je mu kladeno za vinu, že od měsíce ledna do 5. května 2019, aniž by byl držitelem zbrojního průkazu, měl neoprávněně v držení jednorannou malorážkovou pušku. „Zbraň nalezl při úklidu půdy rodinného domu. Následně 5. května 2019 v objektu rybníku v obci na Albrechticku, kde si chtěli obviněný s poškozeným ze zbraně zastřílet, měl obviněný zachytit kapsou kalhot o spoušť nabité malorážkové pušky, kterou nesl v ruce. Došlo k výstřelu, který zasáhl jeho známého do zad. Poškozený utrpěl zranění, pro která musel být převezen do nemocnice v Ostravě, kde byl následně operován,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Před přivoláním policistů a zdravotníků měl obviněný zbraň uschovat. „tPolicistům měli nejprve tvrdit, že došlo k postřelení neznámým myslivcem, protože nechtěli mít z celé události problémy. Policisté však při prověřování zjistili, že se uvedené skutečnosti nezakládají na pravdě. Obviněný se po předložení zjištěných informací policistům ke svému jednání doznal a také ukázal, kde uschoval zbraň. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let,” sdělila závěrem Jiroušková.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.