BRUNTÁL | Deset minut po osmé hodině 28. prosince 2021 policejní autohlídka z bruntálského Obvodního oddělení v rámci dohledu nad veřejným pořádkem kontrolovala na ulici Obránců Míru v Bruntále osobu – muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Na výzvu policistů však nepředložil žádné platné průkazy totožnosti a ústním vyjádřením se prokazoval za jiného občana.

Foto: ilustrační Policie ČR

„Vzhledem však k té skutečnosti, že zakročující policisté na základě své místní a osobní znalosti a zkušenosti pojali podezření, že se jedná o 18letého muže z Olomoucka, který se v současné době pohybuje na Bruntálsku a je v celostátním pátrání, tak tuto kontrolovanou osobu policisté na místě omezili na osobní svobodě a převezli jí na bruntálskou policejní služebnu. Zde dalšími prvotními procesními úkony a lustracemi v dostupných evidencích bylo zcela zřejmě prokázáno, že se v dané osobě opravdu jedná o 18letého muže, na kterého Okresní soud v Bruntále vydal příkaz k zatčení a k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Na základě všech těchto skutečností byl shora uvedený muž ještě téhož dne v poledních hodinách eskortován a dodán bruntálskými policisty do Vazební věznice v Ostravě.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.