KRNOV | I v letošním roce se Městské muzeum Krnov připojí k oslavě Mezinárodního dne muzeí, svátku, který pomáhá celosvětově propagovat a popularizovat muzejnictví. Mimo volného vstupu do výstavních prostor v sobotu 18. 5. uspořádá další z oblíbených muzejních nocí. A aby si tuto akci mohli užít i mladší návštěvníci, začneme již v odpoledních hodinách.

Foto: Plakát akce

Podtitul akce napovídá, že se budeme potkávat s paní Hudbou. Čekají nás pěvecká a taneční vystoupení, atrakce a soutěže pro děti, poznávací stanoviště i výuka hry na djembe. Všichni návštěvníci se mohou přímo v zahradě vily občerstvit, aby nabrali sílu na podvečerní vystoupení kapely Country Kavalérie ze Svobodných Heřmanic, u kterého si mohou i zatančit.

„Květen bude ve Flemmichově vile ve znamení hudby. Napomohl nám k tomu česko-polský projekt Náš svět hudby, díky kterému můžeme do prostor vily pozvat veřejnost nejen na tento zábavný podvečer, ale také na výstavu historických nástrojů, zapůjčených ze soukromé sbírky pana Jaromíra Růžičky. Vernisáž výstavy bude součástí letošní Noci v muzeu a pro návštěvníky akce nám sám autor výstavy přislíbil komentovanou prohlídku, kde se zájemci dozví mnohé podrobnosti o jednotlivých exponátech,“ přibližuje program akce Ivana Zajícová, vedoucí Městského muzea Krnov.

Zdroj: MIKS 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.