VYSOKÁ (FOTO) | Ve Vysoké na Osoblažsku se konala Masopustní veselice, společná akce pro širokou veřejnost. Akce přilákala karnevalové masky, klauna i medvěda.

Foto: MŠ Vysoká

Završením masopustního období, které jsme s dětmi celý týden v Mateřské škole Vysoká prožívali, byla společná akce pro děti, rodiče a širokou veřejnost „Masopustní veselice“, která proběhla v pátek 17. února 2023 ve společenském domě v Bartultovicích. Pro děti byly připraveny zábavné hry a soutěže, tančilo se, dovádělo v karnevalových maskách a kostýmech, pochovala se basa.

Příjemným překvapením pro všechny byla návštěva medvěda, který dětem nezapomněl donést pravé masopustní koblížky a s dětmi si zatančil. Slovo „masopust“ byl výsledek tajenky připraveného kvízu, který všem připomněl tradice a zvyky masopustního průvodu. Děti si odnesly spousty odměn a sladkostí, předvedly bublifukovou show, a tři z nich porota ocenila za nejkrásnější masky karnevalu.

Během celé akce vládla veselá a radostná atmosféra, kterou podporoval rozpustilý klaun Edík. Tímto bychom chtěli poděkovat místostarostce obce Vysoká a zaměstnankyním Slezské diakonie za pomoc s přípravou a organizací programu, rodičům pak za účast a zhotovení masek pro děti. Věříme, že masopustní veselice v Bartultovicích zanechala u všech účastníků krásné zážitky, a už teď se těšíme na další společnou akci.

Autor: Marcela Vondráková, Michaela Žáčková – učitelky MŠ Vysoká

Foto: MŠ Vysoká

Foto: MŠ Vysoká

Foto: MŠ Vysoká

Foto: MŠ Vysoká