LIPTAŇ | V  Liptani na Osoblažsku proběhl další ročník závodu v rodeocrossu. Akci pořádal oficiální klub Rodeocross Liptaň, který má 20 členů a asi zhruba 35 závodníků z toho je 5 žen. Závod se konal v sobotu 6. října.

Foto: Ivana Švejdová

„Závody v rodeocrossu jezdíme už 4 roky, první dva roky jsme jezdili na posekaných polích o skupince 10 lidi. Chtěli jsme ale jezdit i v jiných měsících a nečekat až bude po žních tak jsme našli pozemek v Liptani, který máme v pronájmu. Zde se založil oficiální klub Rodeocross Liptaň ve kterém je něco málo přes 20 lidí a asi zhruba 35 závodníků z toho je 5 žen,“ sdělil jeden z pořadatelů Robin Schnaubelt.

„Jezdíme podle svých nastavených pravidel, aby byla dbána nějaká bezpečnost závodníků tak i diváků mimo jiné se každým závodem buď před ním, nebo během snažíme přidat nějaké to zpestření. Jako bylo teď posledně truck trialove nákladní auta plus vojenská technika,“ řekl dále Schnaubelt.

Minulý rok přímo na trati pořádali dětský den, kde byl řetízkový kolotoč skákací hrad a další atrakce. „Také se před skoro každým závodem spí nebo spalo i s dětmi na trati v přípravném kamionovém návěsu a zbytek spal buď v závodních autech, nebo pod otevřeným nebem,“ řekl Schnaubelt.

„Potom koncem závodu děláme pro veřejnost zábavu v kulturním domě v Liptani jako poděkování lidem že to jednou v měsíci s nimi vydrží a také zábavu pro závodníky s vyhlášením výsledků a vítězí. Myslím, že minulý rok stál za to, naplnili jsme celý sál cca 300 lidi a bylo toho kromě zábavy plno k vidění jako byl kouzelník, Osoblažské divadlo a Break dance tance,“řekl závěrem Robin Schnaubelt

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.