KRNOV | Florbal v Krnově většina sportovních fanoušků řadí mezi nové sporty. Místní oddíl FBC Orca Krnov přesto slaví už patnáct let svého fungování. 

Foto: MěÚ Krnov

Prvních osm roků bylo pro místní florbalisty náročných. V Krnově jim chybělo především odpovídající sportoviště. Florbal se totiž hraje na hrací ploše 40 krát 20 metrů a krnovské tělocvičny mají přibližně poloviční plochu. Orca jezdila každý týden trénovat do Města Albrechtic a domácí zápasy pořádala v padesát kilometrů vzdáleném Bílovci nebo Bolaticích.

Vidina nového sportoviště Orku nakopla. V roce 2010 rozběhla rozsáhlou náborovou kampaň do mládežnických družstev. O rok později se florbalisté dočkali vytoužené haly na Janáčkově náměstí a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Mužské družstvo třikrát slavilo mistrovský titul, probilo se až do celostátní soutěže a dvakrát získalo ocenění nejlepšího neextraligového týmu v poháru.

„Dnes u nás v osmi družstvech sportuje bez mála dvě stovky florbalistů. Stará se o ně 16 trenérů a další členové realizačního týmu. Už ale tolik nerosteme, klub se stabilizoval a spíše se teď učíme, sbíráme zkušenosti a čelíme novým výzvám jako třeba práce s talentovanou mládeží,“ říká prezident Orky Tomáš Hradil.

Florbalisté i tak nezahálí a připravují řadu novinek. V průběhu loňského podzimu spustili kroužky ve všech krnovských základních školách a se svým programem pro děti pořádají tour po místních mateřských školách. V létě pro velký zájem rozšíří svůj všesportovní příměstský tábor o další turnus a po dlouhých letech chystají přihlásit do oficiálních soutěží dívčí družstva.

„Bude to náročné, hala na Janáčkově náměstí totiž není nafukovací a nemá další volné termíny. Nejen my, ale i další halové sporty v Krnově už nemají kam růst. Město by se mělo seriózně zabývat přestavbou některé z malých tělocvičen, které už dnes neobstojí, v moderní sportoviště s odpovídající hrací plochou a zázemím. Třeba v Základní škole Žižkova. I tak se na rozjezd dívčí složky těšíme, jako i na další roky florbalu v Krnově,“uzavírá oslavy Tomáš Hradil.

Zdroj: MěÚ Krnov