KRNOV (FOTO) | Krnovská synagoga zve zejména mladé diváky a jejich rodiče, či prarodiče na divadelní představení “Příběh stvoření Golema” v podání Dětského divadla Feigele, které působí na Židovské obci v Praze již více než 35 let. Vedoucím souboru je loutkoherečka a spisovatelka Vida Neuwirthová (Princezna Bosana z pohádky Tři veteráni). Představení se koná 19. května 2019 v 18 hodin.

V souboru hrají děti od 5ti do 13ti let, vedoucí souboru často oslovují i dospělé herce, aby si s nimi zahráli. Témata si vybírají ze židovské historie, legend i pohádek.

Nyní by malé a velké diváky rádi pozvali na jednu z posledních her, ve které oprášili a nově zpracovali příběh o stvoření Golema. Zahrají a zazpívají malí i velcí herci za hudebního doprovodu harfenistky Pavly Vondráčkové.

Věříme, že se pobavíte i trochu poučíte o tom, jak to tenkrát v té staré Praze bylo a kam vlastně nakonec Golema uložili. Není však známo, kam zmizel kouzelný “šém”, kterým se Golem oživil….

Scénář a režie : Vida Neuwirthová
Hudba : Pavla Vondráčková
Hrají : děti ze Židovské obce v Praze a herci Martin Sochor a Matyáš Neuwirth

Autor: Tomáš Sedlák, Krnovská synagoga – průvodce

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.