KRNOV | Krnovská porodnice patří mezi několik pracovišť v republice, kterým se podařilo opakovaně uspět v prestižní anketě rodiček, která je navíc anonymní.

Foto: SZZ Krnov

V rámci ankety Přirozený porod v porodnici (PPP) udělily maminky stejně jako v minulém roce porodnici rovnou tři certifikáty: Certifikát za šetrnou medikaci při porodu, Certifikát za vstřícný přístup k rodičkám a Certifikát Spokojená rodička za komplexní podporu přirozeného porodu. Cílem ankety je šíření myšlenky, že v porodnici lze rodit přirozeně a přitom bezpečně, vlídně a s respektem k individuálním potřebám rodičky i novorozence, při zachování co nejpřirozenějšího a nejintimnějšího prostředí.

„V krnovské porodnici je péče o maminky a novorozence už mnoho let na špičkové úrovni. Když jsem se dozvěděl, že v letošním ročníku ankety nejen obhájila všechny certifikáty, ale navíc měla nejvyšší počet spokojených rodiček ze všech zúčastněných porodnic napříč celou republikou, domluvil jsem se na osobním předán certifikátů. A mohu říci, že setkání bylo opět inspirativní, jelikož má krnovská porodnice celou řadu novinek, které maminkám zpříjemní porod i pobyt v nemocnici,“ řekl Tomáš Raiter, vedoucí projektu PPP.

Certifikáty si převzali zástupci porodnice. „Tým erudovaných lékařů, sester a porodních asistentek, kteří se stále vzdělávají a sledují moderní trendy v porodnictví, je pro nás alfou a omegou, ale chtěli jsme nabídnout maminkám něco víc, proto jsme začali spolupracovat s dalšími odděleními krnovské nemocnice. Jak je vidět, zejména spolupráce s rehabilitačním oddělením a nutriční poradnou je velmi úspěšná a žádaná,“ prozradil primář gynekologicko-porodnického oddělení Jozef Pitoňák.

Vedení nemocnice opakovaný úspěch těší. „Jsem rád, že maminky ze spádové oblasti i dalších částí republiky dlouhodobě oceňují naše snahy o co nejpřirozenější a nejklidnější porod. Právě jejich spokojenost je pro nás tím nejvyšším oceněním. Ale i úspěch v této prestižní anketě je motivací k dalšímu rozvoji celého pracoviště. Děkuji všem zaměstnancům naší porodnice, protože byla opakovaně oceněna jejich profesionalita, nadstandardní péče a lidskost,“ dodal ředitel MUDr. Ladislav Václavec.

S oceněním souhlasí i maminka Daniela, která do Krnova přijela až ze Slovenska. „Jsem tady moc spokojená, doktoři i sestřičky byli velmi vstřícní a ochotní. Umožnili mi rodit podle mých přání, a pro mě to tak byl velmi krásný zážitek.“

Krnovská porodnice v loňském roce přišla s novinkami pro zpříjemnění pobytu rodičkám v porodnici. Ty mohou využívat nový stravovací systém, včetně bílkovinného občerstvení dostupného bez omezení. Mohou si domluvit bezplatnou konzultaci s nutriční specialistkou, která poradí, jak na zdravé stravování po příchodu domů.

Zdroj: SZZ Krnov

Foto: SZZ Krnov