KRNOV (FOTO, VIDEO) | Stovky současných i bývalých zaměstnanců krnovské nemocnice, členové integrovaného záchranného systému z regionu, představitelé Moravskoslezského kraje, zástupci okolních měst i obcí a další významní hosté oslavili 110 let provozu nemocnice v Krnově. Mimořádné společenské setkání se uskutečnilo v pátek 2. září 2022 odpoledne přímo v areálu nemocnice.

Foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík

Přítomní si mohli užít pestrého programu. Svůj talent předvedly děti ze Sportovní gymnastiky Krnov. Ty vystřídal se svojí show světový rekordman a silák Železný Zekon. Poté přítomné pozdravili z pódia významní hosté – ředitel nemocnice Ladislav Václavec, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Krkoška a starosta Krnova Tomáš Hradil.

Zlatým hřebem dne bylo vystoupení legendárního písničkáře Jaromíra Nohavici, kterého na pódiu doprovázel perkusista Pavel Plánka a polský akordeonista Robert Kuśmierski. „Jaromír Nohavica se v naší nemocnici loni na jaře nechal opakovaně očkovat proti Covid-19 a při té příležitosti nabídl, že by rád zazpíval našim zdravotníkům. Jeho návrh jsme s nadšením přijali, ale ihned jsme mu řekli, že budeme rádi, když nám zazpívá až v roce 2022, kdy bude nemocnice slavit 110 let. Souhlasil,“ zavzpomínal ředitel nemocnice Ladislav Václavec, jak se podařilo umělce do programu dostat.

Nohavica si vystoupení užíval a k publiku posílal své největší hity. Bez přestávky a za velkého potlesku zpíval 100 minut. „Děkuji vám. Jste skvělé publikum a hlavně lidé, kteří skutečně pomáhají druhým. Moc si vás vážím,“ poklonil se v závěru koncertu písničkář přítomným, kteří s ním v závěru zpívali písně ve stoje. Po krátkém přezvučení pódium ovládlo krnovské hudební uskupení BT NOVA, které hrálo stovkám zdravotníků téměř do půlnoci.

Ředitele nemocnice Ladislava Václavce důstojný průběh oslav potěšil. „Doufám, že se všichni přítomní bavili. Chci ještě jednou poděkovat všem současným i bývalým zaměstnancům, kteří pečují o pacienty a jsou tím nejcennějším, co naše nemocnice měla a má. Výročí oslavíme též vysazením památného stromu, unikátním almanachem a zejména rozsáhlými investicemi, které nemocnici letos čekají,“ dodal Ladislav Václavec, který v čele nemocnice stojí patnáct let.

Video: STA Bruntálsko 

Zdroj: SZZ Krnov