KRNOV | Poutní kostel na Cvilíně vám bude pro vás otevřen od “Velkého pátku” do “Pondělí velikonočního”, poskytne vám příležitost zažít klidné chvíle na tomto posvátném místě.

Foto: MěÚ Krnov

Na Velikonoční pondělí se za příznivého počasí poprvé otevře kamenná rozhledna na Cvilíně, která nabídne nezapomenutelný výhled na krnovské panorama.

Ve městě samotném vás zveme k návštěvě Městského muzea Krnov, které sídlí ve Flemmichově vile. Zde si můžete projít největší leporelo, které vám přiblíží fascinující dějiny našeho národa. Čeká vás vtipné komiksové ztvárnění českých dějin od pravěku po současnost v nadživotní velikosti. Pro ty, kteří mají rádi zábavu, je připravena hra “Lovci mamutů”. Stolní hru si můžete zakoupit spolu s dalšími zajímavými knížkami, omalovánkami a upomínkovými předměty. Jedná se už o poslední možnost tuto výstavu vidět v Krnově, neboť v neděli končí.

Při procházce centrem města narazíte na obří velikonoční vajíčka, která připravili s láskou žáci krnovských škol a školek. Letos poprvé tyto obří vejce zdobí také vrch Cvilín.

Krnovské kino promítá každý den, a to i o Velikonocích.

A co víc, otevřeny budou i památky v okolí! Máte možnost navštívit velikonoční jarmark nebo komentované prohlídky. Otevřou se pro vás hned dva zámky, kde se můžete ponořit do jejich bohaté historie. Přijměte pozvání na zámek v Hošťálkovech a ve Slezských Rudolticích.

Foto: Plakat

 

Zdroj: TIC Krnov