KRNOV | Pokud v nejbližších týdnech či měsících plánujete pořízení nového elektrospotřebiče z kategorie Chlazení a ten vysloužilý budete odevzdávat v některém z krnovských sběrných dvorů, nezapomeňte se na „místě činu“ vyfotit. Za fotografii doplněnou správnými odpověďmi na tři jednoduché dotazy můžete získat jeden ze tří poukazů ve výši 10 000 korun, 7 000 korun nebo 5 000 korun.

Foto: Plakát

Stane se tak v případě, že se zúčastníte soutěže s názvem Chlazení není jen lednice, kterou v našem kraji pořádá společnost Elektrowin a Moravskoslezský kraj. Soutěž trvá do konce listopadu, losování tří výherců proběhne v průběhu prosince. „Cílem soutěže je zvýšit povědomí o správném nakládání s vysloužilými elektrozařízeními a podpořit sběr odpadního elektrozařízení, zejména ze skupiny zařízení pro tepelnou výměnu,“ vysvětlují organizátoři.

Elektrospotřebiče z kategorie Chlazení jsou například chladničky, mrazničky, vinotéky, klimatizace, odvlhčovače, tepelná čerpadla, radiátory obsa­hující olej, chladicí výdejní automaty a další. Obsahují nebezpečné látky a v žádném případě nepatří do popelnice nebo do přírody, ale odevzdávají se na označených místech zpětného odběru. V Krnově takovými místy jsou sběrné dvory v ulicích Bruntálská, Opavská a Karáskova, které jsou otevřeny denně včetně sobot a nedělí od 8.30 do 17.00 hodin. „Pro odevzdání velkých spotřebičů, jako jsou ledničky, je nevhodnější sběrný dvůr v Opavské ulici, kde máme speciální velké kontejnery,“ upřesňuje Pavla Hájková z oddělení komunálních služeb. Vysloužilé elektrospotřebiče lze odevzdat také prodejcům kus za kus.

Více informací k soutěži, která končí 30. 11. 2024, najdete na webu společnosti Elektrowin, nebo také v letáčcích, které získáte v podatelně městského úřadu v přízemí radnice, nebo vám je poskytnou pracovníci výše uvedených sběrných dvorů.

Zdroj: MěÚ Krnov