KRNOV | Na Nový rok se do ulic Krnova vrátí sdílená kola. Tuto službu bude v Krnově v příštích dvou letech nově celoročně poskytovat společnost REKOLA Bikesharing. Ta se ve smlouvě zavázala, že zajistí dostupnost 120 městských kol, s výjimkou zimního období, kdy by jich mělo být v provozu méně, minimálně ale 50. Vypůjčit si je bude možné v 34 stanicích, jejichž umístění se nemění.

Foto: MěÚ Krnov

S novým dodavatelem se nám podařilo vyjednat lepší podmínky pro uživatele, než jsme avizovali v listopadu. K původním 15 minutám zdarma, které mají garantované od města, dostanou dalších 15 minut zdarma od Rekol. To znamená, že každou jízdu mají prvních 30 minut zdarma. Následný poplatek za dalších 30 minut jízdy bude činit 15 korun, přičemž původně to bylo 24 korun,“ uvádí referentka odboru rozvoje města Kristýna Kutálková.

Dobrou zprávou také je, že společnost pro Krnovany připravila úplně nová kola a že o provoz bikesharingu ve městě, to znamená převoz kol mezi jednotlivými stanicemi, opravy kol a další, se bude starat zaměstnanec přímo v Krnově na plný úvazek. To, že servis kol a řešení akutních situací, o které není nouze, bude přímo v místě, kde kola jezdí, je obrovskou výhodou,“ dodává Kristýna Kutálková.

K půjčování bude potřeba si stáhnout do mobilního telefonu aplikaci Rekola a zaregistrovat se v ní. Následný postup je podobný jako u dřívějšího poskytovatele sdílených kol, společnosti Nextbike. „Načtením QR kódu na košíku kola se zámek na zadním kole automaticky odemkne. Po ukončení jízdy bude potřeba bicykl zaparkovat na stanovišti a zamknout ho páčkou na zadním kole,“ popisuje Kristýna Kutálková.

Zdroj: MěÚ Krnov