KRNOV | Policisté z krnovského Obvodního oddělení v těchto dnech objasnili dva případy majetkové trestné činnosti, ze které je důvodně podezřelý pětačtyřicetiletý místní muž.

Foto: ilustrační STA

Na základě dosavadního prošetřování a následného prověřování je zcela zřejmé, že shora uvedený muž měl okolo osmé hodiny ranní 9. ledna 2024 neoprávněně vstoupit do volně přístupných prostor soukromé společnosti na ulici Nádražní v Krnově.

„Následně na jedné ze železničních kolejí vstoupil do zde odstaveného vagónu a z něj odcizil různé mosazné trubky a ventily o hmotnosti přibližně 14 kilogramů, které následně odevzdal do krnovské sběrny druhotných surovin a takto získané finanční prostředky ve výši 1 a půl tisíce korun použil pro svou vlastní potřebu. Poškozené organizaci způsobil doposud přesně nevyčíslenou hmotnou škodu na majetku,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

„Dále bylo prokázáno, že se v průběhu dne 5. ledna 2024 vloupal do dvou sklepních boxů v jednom z bytových domů na ulici Albrechtické v Krnově, odkud odcizil elektrické stavební míchadlo, třídílný vysouvací hliníkový žebřík, tři prodlužovací elektrické kabely, filtrační zařízení a čtyři kusy jídelních židlí, čímž poškozeným majitelům vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši okolo 10 tisíc korun,” sdělil dále mluvčí policie.

„Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž zjištěno, že se u výše jmenovaného 45letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Bruntále mimo jiné pro přečin krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal v polovině měsíce listopadu loňského roku,” uvedl mluvčí závěrem.

Popsané protiprávní jednání a chování majetkového charakteru, a to přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.