KRNOV | Od čtvrtka 9. května si půjčíte nebo vrátíte sdílená kola v dalších dvou nových stanicích, a to před hlavním vstupem do pedagogické školy v ulici U Nových staveb a v uličce mezi obchodním domem a kostelem sv. Martina.

Foto: MěÚ Krnov

Novou stanici u kostela sv. Martina jistě využijí ti, kteří směřují za obchodem či službami do západní části Hlavního náměstí. „Cílem je rovněž odlehčit stanici na náměstí Minoritů, která bývá často přetížená. Místo pro parkování kol je vyznačeno vodorovným značením na chodníku a cedulkou vylepenou ve výloze,“ říká Kristýna Kutálková z odboru rozvoje města. Kola by měla být zaparkována ve vymezeném prostoru tak, aby nepřekážela chodcům.

Stanice sdílených kol u pedagogické školy vznikla z podnětu ředitele SPgŠ a SZŠ Krnov. „Vznikem stanice se snažíme zlepšit dopravní obslužnost školy, která má největší podíl dojíždějících studentek a studentů. Stanice je rovněž vyznačena vodorovným značením na chodníku a v příštím týdnu bude ještě osazena stojanem,“ upřesnil koordinátor městské mobility Michael Cestr.