KRNOV | V polovině října v Krnově zahájí činnost bezplatná onkologická poradna, která doposud na Krnovsku i Bruntálsku chyběla. Jejím provozovatelem je Nadační fond Pavla Novotného a zájemci ji najdou ve vyhrazených dnech v přízemí budovy městského úřadu ve Vodní ulici, v prostorách odboru sociálního a školství, v kanceláři číslo 506.  

Foto: Plakát

„Nadace chtěla otevřít onkologickou poradnu v Krnově již dříve, jednání ale ztroskotala na nedohodě s majiteli vhodných  prostor. Jelikož ve městě a okolí ale tato služba chybí, dohodli jsme se, že poradnu budeme realizovat v prostorách úřadu. Do konce roku bude v provozu celkem pětkrát, a to v době mimo úřední hodiny. V případě potřeby základního sociálního poradenství bude přítomen náš pracovník,“ uvedl Lubomír Rapušák z odboru sociálního a školství.

Poradnu bude možné navštívit v úterý 17. října od 13.00 do 15.00 hodin, v úterý 31. října od 13.00 do 15.00 hodin, v úterý 7. listopadu od 15.00 do 17.00 hodin, v úterý 21. listopadu od 13.00 do 15.00 hodin a ve čtvrtek 30. listopadu od 15.00 do 17.00 hodin. Po uplynutí těchto termínů dojde k vyhodnocení přínosu služby a případné další spolupráci,“ řekl Lubomír Rapušák.

Nadační fond Pavla Novotného pomáhá dospělým onkologicky nemocným pacientům a jejich rodinám zvládat jejich nelehký boj s rakovinou. Poskytuje psychosomatickou pomoc, finanční a materiální podporu, právní poradenství a odborné konzultace, to vše zdarma. Více informací lze najít na webu nadačního fondu www.nfpavlanovotneho.cz, případně se můžete obrátit na pracovníky fondu prostřednictvím e-mailu: info@nfpavlanovotneho.cz nebo telefonního čísla 604 455 673.

Zdroj: MěÚ Krnov