KRNOV | Policejní autohlídka z krnovského Obvodního oddělení Policie České republiky dvacet minut po čtvrté hodině ranní 30. června 2022 prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Říční okruh v Krnově, přičemž stavěla a kontrolovala zde projíždějícího řidiče nákladního motorového vozidla značky Scania S500, a to 30letého muže z Ostravy.

Foto: Policie ČR

„Orientační dechová zkouška vyzněla u tohoto řidiče negativně, lustracemi v dostupných evidencích však bylo prokázáno, že má v současné chvíli vysloven status „neřidiče“, kdy mu byl ze strany Magistrátu města Ostravy vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do poloviny září letošního roku,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem 30letý muž neuposlechl rozhodnutí správního orgánu a je tak důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů.

top