KRNOV | V listopadu v Krnově skončil druhý cyklus kurzu Podnikni to!, který byl pro účastníky díky podpoře města zdarma. Jeho závěr není však pro podnikavé občany koncem celého programu. Nejen účastníci kurzu, ale také další zájemci, se mohou zapojit do komunity podnikavců. Pod vedením odborníků mohou díky ní dlouhodobě rozvíjet vlastní podnikání a budovat kontakty, a to bez nutnosti dojíždět za cennými zkušenostmi.

Foto: MěÚ Krnov

Kurz absolvovali obyvatelé Krnova a okolních obcí i začínající a pokročilí podnikatelé. Každý v aktuální fázi svého podnikání hledal cesty jak začít, jak odbourat překážky a obavy, jak získat informace nebo nový pohled na věc. „Kurz zcela naplnil má očekávání. Je to jednoduchý, věcný, srozumitelný a stručný přehled základních kroků ke startu podnikání. Po celou dobu vládla uvolněná a příjemná atmosféra. Oceňuji zkušenosti lektora, jeho srozumitelný výklad a zároveň přátelský přístup,“ popisuje účastník Marcel.

Absolventi kurzu mohou pokračovat v rozvoji v navazující komunitě Klubu podnikavců, která je opět otevřena nejen jim, ale všem zájemcům z mikroregionu Krnovsko. Stačí nezávazně navštívit nejbližší Sraz podnikavců, který se koná ve středu 14. prosince v 17.30 hodin v Městské kavárně na Hlavním náměstí.

Setkání probíhají zpravidla jednou měsíčně a jejich součástí jsou diskuze nad projekty členů i setkání s experty na různá podnikatelská témata. Členové navíc postupně získávají kontakty nejen na další podnikatele po celé České republice, ale také na mentory a odborníky z inovačních center i z podnikatelských inkubátorů.

Každé podnikání se skládá z toho, že člověk potřebuje po čase řešit marketing, finance a dostává se do různých oborů a odvětví,“ říká člen komunity Jaroslav a dodává: „Klub mi pomáhá v tom, že se můžu zeptat ostatních podnikatelů, jak řeší například sociální sítě, finance nebo účetnictví a můžu tak získané informace rychleji využít pro sebe a vlastní podnikání.”

Zdroj: MěÚ Krnov