KRNOV | V Městském parku, v sobotu 2. října 2021, se konal Krnovský šíp (0. ročník) aneb Lukostřelci sobě, který pořádalo uskupení “Krnovský šíp” v rámci projektu Mládež kraji. Od ranních hodin se v parku stavěly terče a vytyčil se lukostřelecký okruh pro zúčastněných 58 lukostřelců z širokého okolí. Lukostřelnice oslovila více jak 110 dětí, mládeže i dospělých.

Návštěvníci si zde vyzkoušeli lukostřelbu pod dozorem instruktorů ze SVČ Krnov. Lukostřelci soutěžili v 48 kategoriích podle věku a typu luků, což umožnilo Krnovskému publiku sledovat pestrost tohoto sportu. Největší ohlas sklidilo stanoviště s terči valícími se z nakloněné lávky. V dětských a mládežnických kategoriích dominovali Lukostřelci ze zájmového útvaru SVČ Krnov. Josef Kalinowski ovládl mužskou kategorii do 18 let s holým lukem a Silvie Bryndžáková ženskou kategorii do 12 let s holým lukem.

Největší bitva proběhla v kategoriích dospělých a to v prestižní kategorii Primitivní luk, ve které o jediný bod zvítězil Jiří Man (trenér z Lukostřelby SVČ Krnov) a v ženské kategorii Oldřiška Pavelková z Lukostřelby SVČ Krnov, a kategorii Tradiční luk, kterou přesvědčivě vyhrál Petr Fryš (ze Společenství Severských Pánů).

“Zorganizování takovéto přehlídky lukostřelby v Krnově nás stálo mnoho úsilí a hodin práce. Chceme poděkovat za podporu Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, Městskému úřadu Krnov, SVČ Krnov, Villa Café a RADAMOKu. Naše největší díky však patří Společenství Severských Pánů, bez jejichž nezištné pomoci, bychom akci nezvládli uskutečnit. Podle ohlasů je o tuto akci veliký zájem a již nyní spřádáme plány na oficiální 1. ročník Krnovského šípu – Memoriálu Josefa Lukůvky v roce 2022”, řekl za organizátory Karel Stuchlík z Lukostřelby SVČ Krnov.

Zdroj: Krnovský šíp 2021