KRNOV | Nultý lukostřelecký turnaj proběhne v Krnově v Městském parku u Alberta, 2. října 2021. Účastníci si pod vedením lektora mohou vyzkoušet střelbu z luků na slaměné terče. Pro ty, které aktivita zaujme, můžeme nabídnout pravidelné tréninky v lukostřeleckém kroužku při SVČ Krnov.

Lukostřelecký turnaj proběhne na trase 18 stanovišť s 3D (2D) zvířata, klasickými sportovními a pohyblivými terči. Soutěžit se bude podle věku a typu luku (vyhodnocuje se 48 kategorií). Registrace je online nebo na místě do 14 hodin. Startovné je dobrovolné.

Návštěvníci mohou z bezpečných zón sledovat výkony lukostřelců. Odpoledne proběhne představení různých druhů a typů lukostřelby od primitivní až po kladkové luky, kdy některé si můžete vyzkoušet i na lukostřelnici. Dále lektoři zodpoví vaše dotazy týkající se lukostřelby. Občerstvení je možno v nedalekém nákupním centru Albert a přilehlých restauracích. Vstupné je dobrovolné.

Odkaz pro předběžnou registraci do turnaje: https://docs.google.com/forms/d/1av1GxX3Ucix6_6jItgohhMtOFlkHiVOG3-riL-UpCNo/edit?usp=sharing

Krnovský šíp je iniciativa dětí a mládeže směřující k propagaci lukostřelby v Krnově a okolí. Turnaj Krnovský šíp aneb lukostřelci sobě (konaný jednou ročně) s veřejnou lukostřelnicí a prezentací lukostřelby má rozšířit povědomost o tomto sportu a rozšířit řady lukostřelců v Krnově a okolí. dlouhodobým cílem je spojení lukostřelců pro vytvoření lukostřelnice umožnující celoroční střílení (bez rozdílu vybavení).

Zdroj: Kristýna Postulková SVČ Krnov