KRNOV | V sobotu před dvaadvacátou hodinou obdrželi na linku 156 upozornění na člověka, který u jednoho ze supermarketů nakládá dlažbu. Po příjezdu hlídka zjistila, že se jedná o silně podnapilého krnovského bezdomovce vybaveného vozíkem, do něhož, jak sám uvedl, nakládal dlažbu na kšeft.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

Strážníci proto počkali, než stavební materiál vyloží a místo opustí, zhruba o čtrnáct hodin později s ním však opět měli co do činění. Tentokrát to bylo na základě žádosti dispečerky integrovaného záchranného systému, které se týkalo prověření hlášení o opilé ležící osobě. Bezdomovec už tentokrát nebyl ve stavu, aby místo opustil po svých, a byl proto rovnou převezen do protialkoholní záchytné stanice.

V péči odborníků skončil rovněž muž, k němuž na základě telefonického upozornění hlídka vyjela na Sídliště pod Cvilínem v neděli odpoledne. Vzhledem k tomu, že ani on nebyl schopen vstát, strážníci u něj provedli dechovou kontrolu na přítomnost alkoholu s výsledkem 3,7 promile, což bohatě stačilo k tomu, aby byl převezen do nemocnice.

Zdroj: MěÚ Krnov