KRNOV | Ve znamení cest do filmů a pohádek bude letošní Dobré srdce Krnova. Oblíbená dobročinná akce se uskuteční v sobotu 13. srpna od 15.00 hodin na Hlavním náměstí a návštěvníci se mohou těšit na pestrý program. 

Foto: Plakát akce

„Připravena bude řada atrakcí zaměřených na postavy známé z filmového plátna. Ti menší si jistě užijí pirátský program nebo zábavné setkání s Maxipsem Fíkem, starší děti se mohou těšit na kouzlení s Harry Poterrem, Spidermanovo lanové centrum či kurzy alchymie s Golemem. Chybět nebudou ani nafukovací atrakce, malování na obličej, bohatá nabídka občerstvení a na úplný závěr se od 20.30 hodin uskuteční projekce letního kina, která nabídne pohádku Tajemství staré bambitky 2, popsala koordinátorka dobročinné sbírky Aneta Janoušková z odboru rozvoje města.

Vstupné je tradičně zdarma a místo jeho úhrady mohou lidé přispět do kasiček. Výtěžek bude tentokrát věnován dvacetiletému Davidu Staškovi, který trpí autismem. Už od 1. června však mohou zájemci přispívat na bankovní účet číslo 123-6587170267/0100, a to až do konce září. Takto získané prostředky, včetně těch vybraných prostřednictvím pokladniček, budou následně předány Davidově rodině, která za ně plánuje realizovat úpravy v jejich rodinném domě.

„David je totiž trvale upoután na invalidní vozík a kvůli bariérám proto nemůže plně využívat všechny prostory svého domova, včetně přilehlé zahrady. Společně s Davidovou maminkou proto věříme, že díky sbírce by se to mohlo změnit, a že se podaří vybudovat vstup vedoucí z domu do zahrady,“ řekla Veronika Židková, vedoucí střediska Benjamín, jehož je David klientem.

Od roku 2016, kdy se konal první ročník Dobrého srdce Krnova, už sbírka pomohla mnoha potřebným. V loňském roce byl výtěžek rozdělen mezi Michala Bareše a Michala Veličku, přičemž první peníze využil na úhradu rekondiční služby a druhý na nákup sportovního mechanického vozíku.

„Jednalo se přitom o rekordní částku, když se v rámci dobročinného odpoledne na Hlavním náměstí podařilo do kasiček vybrat 30 442 korun. Společně s penězi poslanými na účet to pak bylo úžasných 97 279 korun. Máme proto důvod věřit, že Krnované opět prokáží, že mají dobré srdce, a že minimálně stejnou částku se podaří vybrat také během letošního ročníku,“ uzavřela Aneta Janoušková s tím, že na účet sbírky opět přispělo rovněž město Krnov, a to 20 tisíci korunami.

Zdroj: MěÚ Krnov

top