KRNOV | Čtyřicet minut po dvacáté hodině večerní 21. února 2024 řídil po ulici Jesenické v Krnově devětačtyřicetiletý místní muž osobní auto značky VW Golf, přičemž na přechodu pro chodce za jedním ze zdejších kruhových objezdů narazil do devětasedmdesátiletého muže z Brna.

Foto: ZZS MSK

„Podle všech doposud zjištěných skutečností měl chodec bez patřičného rozhlédnutí vstoupit z přilehlého chodníku na přechod pro chodce, a to bezprostředně do jízdní dráhy zleva přijíždějícímu osobnímu automobilu. Osoba seniorského věku chtěla přejít vozovku ve směru od ulice Albrechtické k budově místní Polikliniky, po nárazu tento muž upadl na zem a bylo mu způsobeno zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou mužů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku řádově v několika stovkách korun.