BRUNTÁL | Řidič Škody Octavia srazil v úterý 19. září 2023 na přechodu pro chodce v Bruntále sedmnáctiletou dívku. Ta utrpěla vážné zranění s nutností lékařského vyšetření, ošetření a hospitalizace v krnovské nemocnici.

„Dvacet minut před jedenáctou hodinou dopolední 19. září řídil po ulici Nádražní v Bruntále místní jednasedmdesátiletý muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia ve směru jízdy od ulice Dukelské k ulici Opavské, přičemž na zdejším přechodu pro chodce z dosud blíže neustanovených příčin nedal přednost právě zde jdoucí sedmnáctileté dívce z Bruntálska, která přecházela z pohledu řidiče zleva doprava,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Na přechodu pro chodce tak došlo ke střetu přední části automobilu s tělem chodkyně, která po nárazu upadla na kapotu vozu a bylo jí způsobeno zranění těžšího charakteru s nutností lékařského vyšetření, ošetření a hospitalizace v krnovském nemocničním zařízení,” uvedl mluvčí závěrem.

Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u řidiče i chodkyně negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika tisíci korunách.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty pro důvodné podezření z možného naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti

top