VRBENSKO | Žehnání kříže u Poštovské cesty proběhne v neděli 7. května v 15 hodin. Široká veřejnost je zvána, přijďte se podívat.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Při procházce po Poštovské cestě se lidé mohou na chvíli zastavit u nově instalovaného kříže. Je na místě toho původního, zhruba tři sta metrů od sjezdovky. Je zde i posezení, kde si lze odpočinout, na lavičce s pěkným výhledem mohou lidé meditovat a kochat se hezkým pohledem na krajinu.

Město Vrbno pod Pradědem nechalo i s pomocí donátorů vyrobit repliku kříže, který zde po mnohá desetiletí stával. Kříž je osazen sochou Ježíše a krytý šindelovou stříškou. Cílem bylo zvelebit celý prostor s osazením laviček a stolu s výhledem od Vrbna až po Karlovice. Nově je vybudován také propustek u cesty.

„Snažili jsme se vytvořit nové poutní místo s odpočivadlem a zachovat celému prostoru pietu. Stálo to velké úsilí, ale dílo se doufám povedlo. Děkujeme všem donátorům, kteří pomohli s obnovou, firmě Klíč, doktoru Pavlu Gerykovi, firmě Davida Valacha, městu Vrbnu a také místnímu dětskému domovu, děti pomohly s úklidem místa,“ řekl Petr Čuj, jenž má ve Vrbně na starosti pohřebnictví. Kříž je po opravě kapličky u hřbitova další drobnou památkou, které se povedlo vrátit důstojnou podobu.

Na neděli 7. května se připravuje žehnání kříže, účastníci se zde sejdou v 15 hodin.

Na místě zatím není instalován odpadkový koš, je na zodpovědnosti návštěvníků tohoto místa, aby si odpadky odnesli s sebou. Co zde však nechybí, je bezpečnostní zařízení, aby odradilo vandaly.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem