OPAVA | Opavským kriminalistům neunikla skutečnost, že na přelomu března a dubna bylo nahlášeno několik krádeží jízdních kol. Standardní policejní činností zjistili možnou souvislost mezi případy a po vyhodnocení prověřených indicií se dobrali jednoznačného závěru. 

Foto: Policie ČR

„Obvinění z pokračujících přečinů krádeže a porušování domovní svobody si před pár dny vyslechl 22letý muž z Opavy. Koncem března a počátkem dubna měl v Opavě (a jednou v obci poblíž Opavy) odcizit pět jízdních kol. Vybíral si neuzamčené bicykly odstavené volně či ve stojanech na různých pozemcích přilehajících k budovám, jednou vnikl neuzamčenou brankou na zahradu rodinného domu a v jednom případě měl krádež provést po poškození pletiva sklepní kóje domu. Majitelé vyčíslili škodu v souhrnu na 60 000 korun,” sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

„Obviněný trestnou činnost nepopírá. Vysvětlil své jednání v podstatě prostě – jelikož je stále na „pohybu“, potřeboval zpravidla kola k rychlejšímu přesunu. Některá měl za pár tisícikorun prodat a peníze užít pro svou potřebu, některá jen v „cíli“ prostě odložil,” řekla mluvčí závěrem.

Trestní sazba se v tomto případě pohybuje až do výše tří let. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Z pohledu policie se jedná o pokračující trestnou činnost – muž byl totiž koncem minulého roku obviněn z několika obdobných skutků.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.