BRUNTÁL | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v srpnu započalo rekonstrukci průtahu Bruntálem. Řidiči musí počítat s dopravními komplikacemi až do druhé půlky listopadu.

Foto: MěÚ Bruntál

Náročná rekonstrukce zahrnuje výměnu asfaltového souvrství, rekonstrukci ostrůvků a opravu poruch v komunikaci. Současně budou v úseku stavby rekonstruovány některé chodníky, část vodovodního řadu a kanalizační sítě, veřejné osvětlení a podobně. Rozplánovaná byla do tří fází.

V srpnu byla opravena část od křižovatky u Kobylího rybníka po křižovatku s třídou Práce. Podle Marka Němce, jednatele společnosti KARETA s.r.o., která rekonstrukci provádí, práce probíhají oproti původním plánům se 14denním předstihem. Fáze č. 2, která zahrnuje úsek od křižovatky ulic Jesenická a Ruská po křižovatku ulic Zeyerova a Dr. E. Beneše a Květná, by měla být proto dokončena už 30. září. Poté se práce přesunou do poslední fáze, kdy bude opravena část od křižovatky ulice Olomoucká a Plynárenská. „Zde nás čeká poslední obnova komunikace, obrub, chodníků a navíc se nad rámec investičního záměru ŘSD objem prací navýšil o výstavbu kanalizace v trase ulice třída Práce, ulice Olomoucká a ulice Pod Lipami, z důvodu navýšení její kapacity pro investora VaK Bruntál a.s.,“ doplnil Marek Němec.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.