JANOV (FOTO) |  Obyvatelé Janova mohou již od tohoto týdne využít k letní rekreaci tamní nové veřejné griloviště. Vybojovali si ho v soutěži, která každoročně probíhá na webu grilujemevemeste.cz. Již pátým rokem ji pořádá značka Vitana, která vítězným městům a obcím vždy daruje venkovní griloviště s příslušenstvím. Je umístěno ve venkovním kulturním středisku města, slavnostní předání se uskutečnilo 22. června v 15 hodin.

Tento rok se soutěže účastnilo celkem 30 obcí a měst, které za svou obec hlasovali pro umístění grilu. Obyvatelé Janova vybojovali pro město krásné druhé místo a nový grilovací set tak mohou nově využívat ve venkovním kulturním středisku. „Jde o jedno z nejnavštěvovanějších míst města, každoročně se zde pořádá například tradiční městský jarmark. Gril jsme se rozhodli umístit právě sem, abychom ho všichni mohli při budoucích akcích využít naplno,“ řekl Lubomír Volný, starosta města Janov.

„Gril jsme hned po předání vyzkoušeli, opékaly se klobásky zdarma pro všechny přítomné. Atmosféra po těch dlouhých zákazech byla super. Děkujeme ještě jednou Vitaně za tak krásnou a hlavně užitečnou výhru,” řekla Stela Lišková, místostarostka Janova.

O výstavbu grilovacích míst obyvatelé měst a obcí soutěží formou hlasování, které probíhá na stránkách projektu www.grilujemevemeste.cz vždy před grilovací sezónou. Třem účastníkům s nejvyšším počtem hlasů daruje značka Vitana griloviště. „Nápad podporovat trávení volného času v městské zeleni a propojit ho s příjemným grilováním se u nás zrodil před pěti lety. Mapu na webu jsme startovali s pěti grilovišti, nyní grilujemevemeste.cz čítá 118 různých veřejných míst pro grilování po celé ČR. Uživatelé mohou sami posílat tipy na nově vzniklá místa, my je pak nafotíme a přidáme do mapy,“ říká Alice Feixová, Product Group Manager, Orkla Foods Česko a Slovensko.

Zdroj: Město Janov; Barbora Ibrova, Havas PR Prague