MSK | Už 14. ročník Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost vyhlásil Moravskoslezský kraj. Ocenění mohou získat veřejné i soukromé subjekty, tedy například firmy, obce, neziskovky, ale také živnostníci. Zájemci o účast v této prestižní soutěži se mohou hlásit do 14. dubna. Stejný termín platí i pro podávání nominací do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje a ocenění dobrovolníka BoSmePartyja.

Foto: MSK

Přihlášky do soutěže o Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost mohou subjekty Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje posílat emailem na adresu lada.zemanova@msk.cz nebo datovou schránkou kraje. Do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje mohou lidé zasílat nominace pomocí formuláře, který najdou v regionálním tisku. Vyplněný formulář mohou zaslat poštou na adresu Krajského úřadu MSK nebo naskenovaný e-mailem na adresu osobnost@msk.cz. Nominovat lze také elektronicky, na stránkách kraje je k dispozici elektronický formulářVšechny přihlášky i nominace krajský úřad přijímá do 14. dubna.

„Ohled a upřímný zájem o okolní svět není výsadou nějaké speciální skupiny lidí, společensky odpovědný by mě být každý z nás, ale také obce, firmy a organizace. Naše soutěž se k tomuto přístupu snaží motivovat, je také poděkováním všem, kteří principy společenské odpovědnosti ctí a uplatňují,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák.

Spolu s Cenami za společenskou odpovědnost bude slavnostně předán titul Osobnost Moravskoslezského kraje a cena pro dobrovolníka BoSmePartyja. Nominace na významné regionální osobnosti mohou krajskému úřadu zasílat občané, výjimečné dobrovolníky nominují organizace, ve kterých dobrovolníci působí a ADRA. „Dobrovolnictví je jedním z důležitých projevů společenské odpovědnosti, proto chceme cenou BoSmePartyja poděkovat i jednotlivcům.

Titul Osobnost Moravskoslezského kraje je pak oceněním lidí, kteří jsou pro region nějakým způsobem důležití. V předešlých ročnících tento titul obdrželi politický vězeň Zdeněk Eliáš, Jiří Michálek, který stál u proměny Dolních Vítkovic, zakladatelka studia Permoník Eva Šeinerová, spisovatelka Karin Lednická a fotograf Jindřich Štreit.

Zdroj: MSK