RÝMAŘOV (FOTO) | Již desítky stromů a silných větví, obalených silnou námrazou a ledem, popadalo během posledních tří dní na silnici č. 445 mezi obcemi Rýmařov a její místní částí Stránské (okres Bruntál). Vyžádaly si už přes dvě desítky výjezdů profesionálních a dobrovolných hasičů. Na této silnici – hlavně zhruba ve dvoukilometrovém kritickém úseku – navíc zůstávají hromady „sněhu“ z ledu a námrazy.

„Když k tomu přidáme, že v této oblasti se již po tři týdny drží mlha, hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) doporučují řidičům, aby zvolili, pokud jedou z jihu, jinou trasu než kolem hradu Sovinec, třeba přes Dlouhou Loučku. Jde především o lyžaře, kteří denně vyrážejí na jesenické sjezdovky v Karlově či Kopřivné z Olomoucka, kde se kvůli covidu nemohou ubytovat,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„Ta námraza je tak silná, že láme nejen silné větve, ale i stromy v půlce, a ty často končí i s ledovým obalem na silnici. Zatím tady naštěstí nemáme hlášenou žádnou srážku auta se stromem či zranění osob. Nevypadá to ale, že by se situace během dneška (úterý 22.12.2020) či středy zlepšila,“ poznamenal řídící důstojník HZS Moravskoslezského kraje, Územního odboru Bruntál.