LICHNOV | V pátek 31. března 2023 se ZŠ Lichnov v rámci celorepublikové akce Noc s Andersenem přenesla do imaginárního fantasy světa plného kouzel a čar – proměnila se totiž v Bradavice. 23 mladých kouzelníků, čarodějů a čarodějek opustilo své mudlovské rodiny, nafasovali lístek na vlak a v 17.00 prošli zdí, aby se dostavili včas na svůj Bradavický express na nástupišti 9 a 3/4. Během jízdy se převlékli do svých hábitů a již se nemohli dočkat nového čarodějného školního roku.

Foto: Lada Brožková

Nejprve bylo potřeba každého zařadit za pomocí moudrého klobouku do jednotlivých kolejí – Havraspár, Mrzimor, Zmijozel a Nebelvír. Znak své koleje měli po celý školní rok obtisknutý na ruce. Poté se dle svého určeného rozvrhu účastnili čarodějného vyučování. V učebně lektvarů na ně čekala výroba lektvaru smrti, na který si nejprve museli sehnat ingredience a poté přesně dodržet zadaný postup. Na famfrpálovém hřišti si osvojili základy létání na koštěti a trénovali hod camrálem do obruče.Na školních pozemcích je čekala péče o kouzelné tvory. Každý mladý čaroděj tak mohl získat svou vlastní sovu. Ve školním skleníku se při hodině bylinkářství naučili správně přesadit mandragoru. To bylo obzvlášť nebezpečné, neboť křik mandragory je smrtící. A v hodině obrany proti černé magii odhalili tajemství zlého čaroděje Voldemorta, kterého se snažili svou odvahou oslabit.

Poté se celý první ročník přesunul do výrobny čarodějných hůlek, jelikož krámek mistra Olivandra byl zničen. Naši žáci se ale úkolu zhostili na výbornou a vyrobili opravdu nádherné hůlky plné kouzelných schopností. Večer jsme zakončili bohatou večeří ve Velké síni a následně filmovým promítáním. Když nebe ozářili všechna souhvězdí, nastal čas uložit se ke spánku. Ráno jsme se po úklidu, rozcvičce a balení zavazadel sladce rozloučili snídaní a malým dárečkem, abychom si tuto kouzelnou akci uchovali ve svých vzpomínkách.

Autor: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková