ANDĚLSKÁ HORA (FOTO) | Plavbu netradičních plavidel, hod hrncem a kládou na cíl, skákání v pytli a jízda na židlotrakaři. Hned několik zábavných a neobvyklých disciplín přinesl tradiční Žábák v Andělské Hoře na Bruntálsku. Podívejte se na fotoreportáž!

Foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík

Město Andělská Hora a místní sbor dobrovolných hasičů letos opět nezaháleli a uspořádali tradičního Andělohorského žabáka, který se uskutečnil u rybníka v sobotu 6. srpna 2022. Širokou veřejnost tam čekaly soutěže v netradičních disciplínách. Plavbu netradičních plavidel, které si můžete prohlédnout ve fotoreportáži, odstartoval po svém úvodním projevu starosta Andělské Hory Miroslav Novotný.

Soutěžící se zapotili také u dalšího soutěžního klání, jako byli například hod hrncem a kládou na cíl, skákání v pytli, jízda na židlotrakaři a mnoho dalšího. Nejeden odvážlivec s trakařem na dřevěné lávce tak vyzkoušel teplotu vody zdejšího rybníka. Dětský program doplnily například skákací hrady a malování na tvář.

Svou činnost odprezentovali vodní záchranáři a místní dobrovolní hasiči ukázali svou techniku a hasičská auta. Pro děti si nakonec připravili hasičskou pěnu a pro veřejnost večerní diskotéku.