VRBNO POD PRADĚDEM | Ve dnech 30. dubna a 1. května se v Krnově konalo Mistrovství České republiky v šachu dětí do 8 let. Zúčastnilo se ho 25 dívek a 107 chlapců z celé České republiky, nechyběli ani zástupci z vyhlášených šachových škol.

Za vrbenský oddíl šachu byl vyslán Lukáš Lanči (ročník 2015). Našim cílem bylo umístění v první půlce žebříčku. Lukáš se ale konkurence nezalekl, zabojoval a vyhrál 6 partií z celkových 9, a tím si vysloužil neuvěřitelné 16. místo. Za zmínku stojí i fakt, že z okresu Bruntál byl nejlepší a v rámci Moravskoslezského kraje byl druhý.

Kromě hlavní soutěže se konal také doprovodný turnaj, a to dětí do 14 let. I v této kategorii jsme měli svého zástupce, Vojtu Rybára (ročník 2014). I přesto, že hráči v této kategorii byli o několik let starší, uhrál Vojta 5 bodů z 9 možných a bral 16. místo z celkového počtu 45 dětí. Zvlášť se vyhodnocovala kategorie šachistů do 10 let, zde se umístil z 22 dětí na 4. místě.
Oběma šachistům patří velká pochvala za reprezentaci školy i města.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem