KRNOV | Významného životního jubilea se ve čtvrtek 13. ledna dožila Krnovanka paní Paulina Skupínová. Sté narozeniny oslavila v Domově pro seniory Krnov, kde žije od roku 2015.

Foto: MěÚ Krnov

Kromě vedení, personálu a obyvatel domova jí poblahopřáli i zástupci města, místostarosta Miroslav Binar a vedoucí odboru sociálního a školství František Fojtík. Mezi gratulanty byla také Petra Friedrichová z Oblastní správy sociálního zabezpečení v Bruntále, která jubilantce předala blahopřání ministra sociálních věcí a rozhodnutí, jímž se jí zvýšil důchod o dva tisíce korun.

Paní Paulina Skupínová pochází ze slovenské vesničky Ochodnica. Po přestěhování do Krnova zde celý profesní život pracovala v Karnole, konkrétně v úpravně. V mládí byly její vášní turistika, divadlo a hra na hudební nástroje, v pozdějším věku si ráda krátila chvíle povídáním na lavičce s kamarádkami a měla v oblibě společenské události i duchovní setkávání. Nyní tráví čas klidně a převážně ve svém pokoji.

Paulina Skupínová je druhou nejstarší obyvatelkou Krnova. Tou nejstarší je Hildegarda Zebišová, za svobodna Passatová, která se narodila 10. listopadu 1919 v Krnově a žije rovněž v krnovském domově pro seniory. Jejich spolubydlící je i Margita Musilová, která by měla oslavit stovku letos v srpnu. Jak prozradila zástupkyně OSSZ Petra Friedrichová, místem v okrese Bruntál, kde se lidé v posledních letech nejčastěji dožívají stovky, je právě domov pro seniory v Krnově.

Zdroj: MěÚ Krnov

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.