DOLNÍ MORAVICE | Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve čtvrtek 14. července, u vážně zraněného muže na Bruntálsku. Dvacet minut po poledni přijali operátoři tísňové volání z obce Dolní Moravice. Nahlášen byl pád z výšky několika metrů. Na místo vyjela posádka RZP ze základny Rýmařov a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy.

Foto: HZS MSK

„Osmdesátiletý muž spadl z žebříku při opravě střechy. Dopadl na beton a zůstal několik minut v bezvědomí. Zasahující lékař u něj vyslovil podezření na vážné poranění hlavy. Pacient byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, záchranáři zajistili žilní vstupy a podali léky. Následně jej letecky přepravili do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče týmu tamního urgentního příjmu,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Záchranáři zasahovali v Moravskoslezském kraji od začátku prázdnin již u desítky pádů z výšek s různě závažně zraněnými. Mezi nejčastějšími příčinami jsou právě pracovní činnosti, stejně jako sběr ovoce ze stromů. Na místě je proto varování a výzva k opatrnosti…