ZÁTOR(AKTUALIZOVÁNO) | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 8. července odpoledne, u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Po půl páté bylo krajské operační středisko informováno o havárii osobního vozidla, které podle hlášení na tísňovou linku narazilo v obci Zátor do sloupu. Na pomoc vyjel bruntálský zdravotnický tým a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy.

Foto: ZZS MSK

„Devětačtyřicetiletý muž byl po kolizi při vědomí, utrpěl však vícečetná vážná poranění. Posádky ZZS jej zajistily krčním límcem a uložily do podtlakové matrace. Podaly léky tlumící bolest a infuzní roztok. Za stálé monitorace životních funkcí byl pacient následně transportován vrtulníkem do ostravské Fakultní nemocnice. Záchranáři jej předali do péče zdravotníků tamního urgentního příjmu,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Dle dosud zjištěných informací vyjel v obci Zátor, po projetí levotočivé zatáčky, mimo komunikaci a narazil do směrového sloupku a poté do sloupu elektrického vedení. Sloup následně na vozidlo spadl. Řidič utrpěl zranění a byl předán zdravotníkům. Výsledek provedené orientační dechové zkoušky u řidiče byl negativní. Předběžná hmotná škoda na vozidle, sloupu i směrovém sloupku přesahuje v součtu 100 000 korun,” informovala mluvčí policie Soňa Štětínská.

Policisté po dobu nezbytně nutnou uzavřeli komunikaci a prováděli odklon dopravy. Postupně provoz obnovili jednosměrně a po ukončení záchranných a dokumentačních prací mohli řidiči místem projíždět bez omezení.

Bruntálští policisté zadokumentovali informace a skutečnosti související s dopravní nehodou, nehodovým dějem se i nadále zabývají.

Foto: ZZS MSK

top