RÝMAŘOV | Město Rýmařov přivítalo ve čtvrtek 13. června 2019 tým Recyklojízdy, který v červnu projíždí Českou republiku od východu na západ, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. Tříčlenný tým si dal za cíl na elektrokolech zdolat přes 800 kilometrů a na cestě má 25 zastávek v českých a moravských městech.

Foto: MěÚ Rýmařov

 

Cesta Recyklojízdy začala v severovýchodní části republiky v Českém Těšíně a skončí o 10 dní později ve městě Ostrov na druhém konci republiky na úpatí Krušných hor. Při své zastávce v našem městě měla Recyklojízda krátké setkání s představiteli města a především s dětmi z mateřské a základní školy.

Protože členové Recyklojízdy předem hlásili, že největší radost jim na každé zastávce udělají použité baterie, zorganizovalo město sběr baterií pro Recyklojízdu ve školách a školkách, v muzeu, v knihovně nebo ve středisku volného času. Baterií se nakonec nasbírala úctyhodná hromádka, která udělala týmu Recyklojízdy velkou radost. Před odjezdem projeli účastníci pár okruhů kolem náměstí Míru za doprovodu dětí na koloběžkách.

Recyklojízda je otevřený projekt, a pokud si tedy vedle sběru baterií chcete užít i společné zážitky, můžete se k týmu Recyklojízdy připojit a část trasy s nimi zdolat na kole či elektrokole. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách projektu, kde je také možno on-line sledovat, kde se právě peloton Recyklojízdy pohybuje.

Zdroj: MěÚ Rýmařov