BRUNTÁL | V rámci spolupráce naší školy a SVČ v Bruntále se ve dnech 16. a 17. března 2022 děti z druhého ročníku zúčastnily exkurze ve zvířatkovém světě Střediska volného času na Petrině. Cílem návštěvy bylo přiblížit dětem život a zajímavosti o chovu zvířat, která jsou zde k vidění.

Foto: Šárka Klívarová

V teráriích měly možnost zhlédnout užovku červenou, krajtu královskou, hroznýše královského, korálovku sedlatou a z ještěrů gekončíka nočního, pagekona řasnatého a agamu vousatou. V akváriích okukovaly želvy nádherné a různé druhy akvarijních rybiček. Ke všem těmto exotickým tvorům vedla zajímavý výklad paní Marcela Rozprýmová, která na chov zvířat dohlíží.

Stejně tak přiblížila dětem zajímavosti a fakta o chovu domácích mazlíčků – morčat, křečků, králíčků a jiných hlodavců, kterých jsou ve SVČ plná akvária, terária a patřičné boudičky a klece. Po celou dobu naší návštěvy nám štěbetali za hlavami andulky vlnkované, korely chocholaté a další pestrobarevní papoušci. Děti měly možnost si všechna tato zvířátka nakrmit a dopřát jim pamlsky, které si samy přinesly. Byla to pro ně velká zábava a nevšední zpestření školní výuky.

Autor: Šárka Klívarová, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Foto: Šárka Klívarová