KRNOV | Zastřešené posezení, stojan na kola, informační cedule s cykloturistickou mapou města Krnova, odpadkový koš a servisní cyklostojan včetně cyklopumpy, který mohou cyklisté použít k drobným opravám svého kola. Takto komplexně vybavené odpočívadlo se nachází v Chomýžské ulici a je celoročně k dispozici nejen těm cyklistům, kteří jedou po cyklotrase číslo 55 do nebo z Města Albrechtic.

Foto: MěÚ Krnov

„Cyklistické odpočívadlo jsme vybudovali v letošním roce díky projektu Rozšíření cyklistické infrastruktury v Krnově, který byl spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu Podpora rozvoje cykloturistiky. Celkové náklady projektu činily 156 tisíc korun, kraj přispěl částkou 93 tisíc korun,“ uvedla cyklokoordinátorka Kristýna Kutálková.

Projekt zahrnoval také pořízení a instalaci ještě jednoho servisního cyklostojanu. Ten je umístěn u Petrova rybníka, v prostoru stávajícího odpočívadla u mobilního občerstvení. „Pokud se servisní cyklostojany osvědčí a cyklisté je budou využívat, má město v plánu jejich síť časem rozšiřovat,“ dodala Kristýna Kutálková.

Na zkvalitnění zázemí pro cyklisty se město Krnov zaměřuje dlouhodobě. Postupně obnovuje cyklistický mobiliář, jako stojany na kola, obyvatelé města i jeho návštěvníci mají možnost si napumpovat jízdní kolo u veřejné pumpy. Ta je umístěna u turistického informačního centra, v jehož bezprostředním sousedství cyklisté najdou také nabíjecí stojan pro elektrokola. Jeho použití je bezplatné.