BRUNTÁLSKO | Dvacet minut před dvacátou hodinou večerní 11. května 2022 jel devětašedesátiletý muž z Olomouce na svém jízdním kole s připevněným elektromotorem po silnici u obce Malé Štáhle, přičemž se mu mělo podle prvotních informací a zjištěných skutečností svévolně uvolnit přední kolo, vlivem čehož se tento jednostopý dopravní prostředek stal neovladatelným a cyklista přepadl přes řídítka na zem.

Foto: ZZS MSK

„Při tomto si způsobil zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení. Ke zranění žádné jiné z přítomných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u výše jmenovaného 69letého muže negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika stovkách korun. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále,” uvedl mluvčí policie.

Dopravní policisté upozorňují a nabádají občany, aby si své dopravní prostředky (kola, elektrokola, koloběžky) před jízdou řádně zkontrolovali a hlavně takto učinili před první jízdou po uplynulém zimním období.