BRUNTÁL | Cyklisté dostanou v budoucnu možnost projet celý levý břeh Slezské Harty po nové cyklostezce. Cyklostezka vznikne spojením stávajících zpevněných úseků s novými tak, že výsledkem bude ucelená více než dvacetikilometrová zpevněná trasa bez velkých převýšení a v blízkosti vodní hladiny.

Foto: Radek Vráblík

 

Podle současných předpokladů by cyklostezka mohla být hotova do dvou let po započetí stavby, vzhledem k její délce, pozemkovým i technickým aspektům však zatím nelze stanovit pevný termín dokončení v celé plánované délce.

 

Stezka povede od Bruntálu lokalitou „za lomem“ do Dlouhé Stráně, odtud dále podél hlavní silnice (po pravé straně) k mostu přes Haldůvku, poté se stočí doprava do lesa a bude pokračovat k loukám naproti Karlovci. Odtud, nově postaveným úsekem, se bude vinout podél vody do Razové a dále prakticky až k hrázi, povětšinou místy, která už nyní hojně využívají cyklisté na horských a trekingových kolech.

Zdroj: MěÚ Bruntál 

Mapa cyklostezky

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.