ČR | Ať se vydáváte na služební cestu nebo letecký zájezd k moři, ne vždy je po ruce ochotný příbuzný či soused, který by psího miláčka během vaší nepřítomnosti pohlídal. V takových případech majitelé psů můžou zvolit hlídací službu, která zajistí veškerou potřebnou péči o psa, od krmení, přes venčení, až po zábavu.

Foto: Pixabay

Vybrat si ze široké nabídky hlídacích služeb nemusí být vždy snadné. Před volbou konkrétního místa byste měli mít jasno, zda splňuje vaše kritéria – například, co se týče velikosti výběhu či kontaktu s ostatními zvířaty. Vhodné je také zapátrat po referencích.

Než pejska svěříte do rukou profesionálních hlídačů, vyplatí se místo, kde by měl čtyřnožec strávit několik hodin či ve většině případů dnů, navštívit v předstihu, a to i se čtyřnohým klientem. Popovídejte si se zaměstnanci, okoukněte „terén“ a zjistěte, zda na vás i pejska místo pozitivně „dýchlo“.

I když na to asi nikdo moc myslet nechce, pravdou je, že během doby vaší nepřítomnosti může dojít k napadení nebo onemocnění pejska. Nikdo si takový scénář nepředstavuje rád, před výběrem nejvhodnější hlídací služby je ale dobré myslet i na něj.

Zdroj: dTest

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.