KRNOV | Účinkující z několika zemí se v sobotu 1. června sjedou do Krnova, aby se pod širým nebem představili v rámci akce nazvané Cirkulum na cestách.

„Užijte si pouliční umění v podobě nového cirkusu a divadla nejen s umělci domácími, ale také ze Slovinska, Švýcarska nebo z Japonska,“ lákají pořadatelé z ostravského Mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum. „Po loňské úspěšné premiéře se artisté v Krnově představí už podruhé, na cesty po Moravskoslezském kraj ale vyráží osmým rokem,“ doplňuje programová pracovnice MIKS Krnov Veronika Mazurová.

Cirkulum na cestách se uskuteční u památníku Leopolda Bauera. V dopoledním bloku od 9.00 do 13.00 hodin se představí krnovské školy, školky a zájmové útvary Střediska volného času Krnov nebo Centrum Muzika. „Nejen nejmenší jistě potěší ukázky představení loutkářského souboru Krnováček a Kramářské písně v podání divadelního spolčení Červiven. Chybět nebudou stánky s občerstvením a s rukodělnými výrobky,“ vyjmenovává Veronika Mazurová.

Ve 14.00 hodin prostranství u památníku obsadí artisté. Jako první se představí argentinský showman Manteca Al Dente s vystoupením plným pantomimy, klauniády, žonglování a improvizace. O půl hodiny později s interaktivním představením děti potěší Poppy a Adélka a v 15.30 hodin nastoupí slovinský novocirkusový umělec Andrej Tomše, který propojuje divadlo s artistickými prvky. V 16.30 hodin přijde řada na The Gentlemen s číslem plným akrobacie v podobě parkouru, handstandu nebo teeterboardu a představení s prvky tradičního japonského divadla v 17.30 hodin představí Sublimit, kteří při akrobacii využívají předměty každodenního užití. Závěr pak bude patřit švýcarské dvojici E1NZ, která v 18.30 hodin pozve diváky do pařížského bistra, v němž se obyčejný stůl stane scénou pro fantastické výkony plné vášnivého tance, akrobatických čísel i humorných situací.

„A komu by to ještě nestačilo, může sobotní večer zakončit v Zahradě smyslů, kde od 20.00 hodin soubor Nahodile z ostravského Domu kultury Akord odehraje představení nazvané Hecoviny – Legrace není nikdy dost. Těšit se můžete na kabaret plný skečů, scének, písniček, tanečních vstupů, sarkastických ostnů a úletu všeho druhu až na hranici recese,“ uzavírá Veronika Mazurová s tím, že Cirkulum na cestách je pro všechny návštěvníky zdarma.

Zdroj: MěÚ Krnov