KRNOV | V předvečer 2. dubna, na který připadá Mezinárodní den porozumění autismu, se na radniční věži rozsvítí modře ciferníky hodin. Město Krnov tímto způsobem vyjádří solidaritu rodinám, které pečují o své blízké s autismem. Barvou tohoto dne je totiž modrá, která symbolizuje komunikaci a sebevyjádření, s nimiž mají lidé s autismem největší potíže.    

Foto: Plakát akce

Ciferníky budou modře zářit až do středy 4. dubna, kdy se od 13.30 hodin na Hlavním náměstí uskuteční happening, který už počtvrté organizují poskytovatelé sociálních služeb a pracovníci sociálního odboru Městského úřadu v Krnově.

„Tímto zveme všechny občany – pečující i podporovatele, ale také žáky a učitele základních a středních škol, na již tradiční setkání v modrém, na němž každoročně pořizujeme společný snímek všech příchozích. Letos se budeme fotografovat ve 14 hodin. Pro všechny zájemce bude také nově připravena soutěž, kdy na čtyřech stanovištích nachystáme úkoly k tématu autismu. Chceme tak přispět ke zvýšení povědomí laické veřejnosti o autismu. Stručné informace také vyvěsíme před happeningem v budově městského úřadu ve Vodní ulici a plánujeme obejít i kavárny na náměstí a na stoly umístit modré svícny,“ popsala za organizátory Veronika Židková ze Slezské diakonie.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.