VRBNO POD PRADĚDEM | Odměnou dárcům je malá kytička a také pocit, že přispěli na dobrou věc. Rakovina je nemoc, která si nevybírá a může se dotknout každého.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Do organizace sbírky ve Vrbně se zapojilo Kulturní, informační a vzdělávací centrum. Sbírka v ulicích města probíhá v dopoledních hodinách ve středu 15. května a ve čtvrtek 16. května. Pracovnice městské knihovny budou zájemcům nabízet informační letáčky s preventivními radami a informacemi o zhoubné nemoci. Každému dárci peněz věnují žlutou kytičku. Knihovnice můžete potkat především v Jesenické ulici mezi okružní křižovatkou a infocentrem. Přispět mohou lidé také přímo v Turistickém informačním centru, tady sbírka poběží až do pátku 17. května.

Minimální příspěvek je 20 korun, věnovat ale mohou lidé podle svých možností a uvážení samozřejmě více.

Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996. Klade si za cíl nejen vybrat peníze, ale také přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny. Vybrané peníze jsou určeny na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Letošní sbírka je zaměřena na prevence rakoviny prsu. Zájemci mohou do sbírky přispět také pomocí takzvané e-kytičky, tedy dárcovské SMS.

ikona souboruČeský den proti rakovině

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem