ČR, PRAHA (FOTO) | Široká veřejnost z České republiky a zahraničí vzpomíná na světoznámého zpěváka Karla Gotta, který zemřel v úterý 1. října 2019 ve věku 80 let.

Nespočet fanoušků a příznivců fenomenálního zpěváka Karla Gotta, který zemřel v úterý 1. října 2019 krátce před půlnocí ve věku osmdesáti let, se přijelo rozloučit do velkého sálu slavnostního paláce Žofín na Slovanském ostrově v Praze v pátek 11. října 2019.

Ráno stál zástup lidí až k mostu Legií, přes den se fronta postupně prodlužovala až na pražský Smíchov. Se světoznámým zpěvákem Karlem Gottem se lidé přijeli rozloučit nejenom z různých koutů České republiky, ale i ze zahraničí. Vzpomínková místa byla vytvořena na více místech v Praze, ale i ve městech a obcích po celé naší zemi.

Zádušní mše za Karla Gotta, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka, se uskuteční v sobotu 12. října 2019 v 11 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rakev bude vystavena na katafalku se státními poctami. Ceremoniálu se zúčastní příslušníci Hradní stráže. Přístup do katedrály je pouze na zvláštní pozvánku.

Foto: oficiální webové stránky Karla Gotta

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.