V Bratislavě se dnes uskutečnilo bilaterální jednání českého a slovenského ministra vnitra. Ministři se věnovali situaci na Ukrajině, společným nákupům pro bezpečnostní sbory, rozšíření jejich spolupráce či problematice migrace.

Foto: Vláda ČR

Ministr vnitra Vít Rakušan zavítal dnes, 25. ledna 2022, do Bratislavy, kde jej přijal slovenský ministr vnitra Roman Mikulec. Jedním z hlavních témat jednání byla aktuální situace na Ukrajině a ochrana slovensko-ukrajinské hranice. V případě další eskalace konfliktu je Česká republika a Slovenská republika připravena kooperovat postup. „Vztahy mezi našimi státy jsou dlouhodobě na vynikající úrovni, sdílíme podobný pohled na svět a to se potvrzuje i v zahraničněpolitických otázkách. Pokud by se situace na Ukrajině dále stupňovala, budeme postup koordinovat a vystupovat společně,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že Česká republika je navíc přichystána vyslat na Ukrajinu své policisty.

Důležitým tématem pro oba státy je spolupráce policejních a hasičských záchranných sborů, kde ministři vnitra hovořili o jejím dalším rozšíření. V této souvislosti bude detailně prověřena i možnost společných nákupů bezpečnostní techniky velkého rozsahu. Ministři vnitra také hovořili o otázkách migrace nebo nadcházejícího českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Zdroj: Ministerstvo vnitra